Aktualności Polskiego Towarzystwa Okulistycznego Strona 1 z 15

Fotorelacja z Międzynarodowego Kongresu Tyflopedagogicznego (Kraków 2019)

Fotorelacja z Międzynarodowego Kongresu Tyflopedagogicznego (Kraków 2019) 02.12.2019

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z Międzynarodowego Kongresu Tyflopedagogicznego, który odbył się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Link do strony znajdą Państwo poniżej.

IV Polskie Forum Jaskry – konferencja hybrydowa

IV Polskie Forum Jaskry – konferencja hybrydowa 29.11.2019

W marcu 2020 roku rusza kolejna odsłona Polskiego Forum Jaskry. W związku z wydarzeniem pragniemy zaprosić Państwa do udziału w konferencji hybrydowej – uczestnikom przysługują punkty edukacyjne.

Blok prawny (odcinek 7.) – rodzaje błędów medycznych – sprawdź, kiedy lekarz staje przed sądem

Blok prawny (odcinek 7.) – rodzaje błędów medycznych – sprawdź, kiedy lekarz staje przed sądem 29.11.2019

Zapraszamy do odcinka, który zdobył najwięcej głosów w przeprowadzonej sondzie, o wynikach której informowaliśmy 7 listopada na profilu facebookowym Towarzytwa.

Młody Okulisto, wypełnij ankietę potrzeb szkoleniowych SOE YO i zapoznaj się z newsletterem

Młody Okulisto, wypełnij ankietę potrzeb szkoleniowych SOE YO i zapoznaj się z newsletterem 19.09.2019

SOE YO pracuje nad projektem dotyczącym różnic w szkoleniach w Europie. Wyniki prowadzonego badania pozwolą lepiej zrozumieć różnice programów, które istnieją w Europie, a jego głównym celem jest, pewnego dnia, ujednolicenie kształcenia i zmniejszenie różnic pomiędzy programami szkoleniowymi dla rezydentów.

Blok prawny (odcinek 6.) – za nami już połowa serii – sprawdź, jakie wymogi należy spełnić, aby otworzyć gabinet lekarski

Blok prawny (odcinek 6.) – za nami już połowa serii – sprawdź, jakie wymogi należy spełnić, aby otworzyć gabinet lekarski 30.08.2019

Już tylko sześć odcinków dzieli nas od zakończenia cyklu bezpłatnych porad prawnych dla członków PTO. W komentarzach pod najnowszym materiałem lub poprzez formularz kontaktowy mogą Państwo zasygnalizować swoje potrzeby dotyczące kwestii prawno-medycznych, które warto poruszyć w ostatnich materiałach Bloku prawnego.

Podsumowanie kadencji Zarządu PTO 2016-2019

Podsumowanie kadencji Zarządu PTO 2016-2019 28.08.2019

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy, wraz z końcem czerwca upłynęła kadencja obecnego Zarządu PTO. Jako ustępująca Prezes chciałabym podsumować minione lata naszej pracy na rzecz Towarzystwa. Przez ostatnie trzy lata zrealizowaliśmy wiele inicjatyw, które z pewnością zmieniły polską okulistykę i sposób funkcjonowania Towarzystwa.

Kanski dla lekarzy rozpoczynających specjalizację

Kanski dla lekarzy rozpoczynających specjalizację 12.08.2019

Polskie Towarzystwo Okulistyczne, dzięki grantowi otrzymanemu od Thea Polska Sp. z o.o. , podobnie jak w ubiegłych latach wspiera lekarzy rozpoczynających specjalizację z okulistyki umożliwiając lekarzom otrzymanie podręcznika „Okulistyka Kliniczna”.

Kolejny odcinek bezpłatnych porad prawnych – przegląd orzeczeń w sprawie błędów w sztuce lekarskiej – oglądaj i zadawaj pytania!

Kolejny odcinek bezpłatnych porad prawnych – przegląd orzeczeń w sprawie błędów w sztuce lekarskiej – oglądaj i zadawaj pytania! 30.07.2019

Zachęcamy do zapoznania się z 4. odcinkiem cyklu. Zobacz, jakie rodzaje odpowiedzialności prawnej spoczywają na lekarzach i jakie było postępowanie w przypadku wybranych błędów medycznych.

Kwalifikacja pacjenta z zaćmą i astygmatyzmem w praktyce - postępowanie krok po kroku

Kwalifikacja pacjenta z zaćmą i astygmatyzmem w praktyce - postępowanie krok po kroku 18.07.2019

Kolejny webinar PTO już 12 sierpnia 2019r. !

Zmarł profesor Luc Missotten, wieloletni prezydent SOE

Zmarł profesor Luc Missotten, wieloletni prezydent SOE 01.07.2019