Studio Przypadków Okulistycznych – to inicjatywa skierowana do lekarzy praktyków, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę oraz dzielić się doświadczeniami klinicznymi. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni sprzyjającej wymianie spostrzeżeń oraz wspólnej analizie interesujących i wymagających przypadków okulistycznych, z jakimi specjaliści spotykają się w codziennej pracy.

Podczas spotkań zrealizowanych w 2025 i 2026 roku eksperci omówili kluczowe zagadnienia kliniczne i terapeutyczne związane z diagnostyką i leczeniem jaskry, chorobami siatkówki, a także wpływem otyłości na nerw wzrokowy.

Gospodarzem projektu była prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek.

Tematy spotkań obejmowały takie kwestie jak: 

  • „Jaskra niejedno ma imię” – z udziałem prof. dr hab. n. med. Iwony Grabskiej-Liberek, prof. dr hab. n. med. Marty Misiuk-Hojło oraz dr n. med. Aleksandry Opali
  • „Innowacyjne technologie w korekcji presbiopii: od soczewek wewnątrzgałkowych po terapię laserową i implanty” – z udziałem prof. dr hab. n. med. Iwony Grabskiej-Liberek, prof. dr hab. n. med. Ewy Mrukwy-Kominek oraz dr n. med. Aleksandry Opali
  • „Nerw wzrokowy a otyłość” – z udziałem prof. dr hab. n. med. Iwony Grabskiej-Liberek, dr n. med. Aleksandry Opali oraz dr hab. n. med. Aliny Kuryłowicz.

Dziękujemy za tak liczny udział w wydarzeniach! 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji wydarzeń, dostępnych po zalogowaniu na stronie: https://studioprzypadkowokulistycznych.pl/events