Do gabinetu lekarza okulisty zgłosili się rodzice 8-letniego chłopca, zaniepokojeni innym sektorowym odblaskiem z dna ocznego oka prawego dziecka na wykonanych zdjęciach fotograficznych, czego wcześniej nie było. Ogólnie zdrowy chłopiec w wywiadzie przyznał się, że od kilku tygodni widzi plamę przed okiem prawym. Czynność oka prawego 0.8 na tablicy Snellena do dali. W badaniu biomikroskopowym dna ocznego oka prawego: tarcza n. II różowa, granice wyraźne, naczynia w górnej części siatkówki prawidłowe, naczynia skroniowe dolne poszerzone, z tętniakowatymi rozdęciami, widoczne teleangiektazje, szczególnie na obwodzie (od równika do rąbka zębatego), w plamce plastron złogów lipidowych, od dołu płaskie lokalne odwarstwienie siatkówki, dno oka lewego – prawidłowe. Statystycznie największe jest prawdopodobieństwo, że Pacjent ten choruje na...

Instrukcja zabawy edukacyjnej "Wirtualny pacjent"


  1. Aby wziąć udział w quizie, zaloguj się.
  2. Aby odebrać certyfikat, rozwiąż test wiedzy .
  3. Możliwość wygenerowania certyfikatu pojawi się, gdy uzyskasz co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi w postaci przycisku "Wygeneruj certyfikat".
  4. Jeśli Twoje odpowiedzi będą nieprawidłowe, na stronie pojawi się przycisk "Odpowiedz jeszcze raz". Możesz ponownie przystąpić do programu i poprawić wynik.
  5. Aktualnie dostępne odcinki:


CYKL 1


Odwarstwienie siatkówki i cukrzyca - Przypadek 1 >>>


Odwarstwienie siatkówki i cukrzyca - Przypadek 2 >>>


Odwarstwienie siatkówki i cukrzyca - Przypadek 3 >>>


CYKL 2


Torbielowaty obrzęk plamki - Przypadek 1 >>>


Torbielowaty obrzęk plamki - Przypadek 2 >>>


Torbielowaty obrzęk plamki - Przypadek 3 >>>