Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Okuliści!

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w 54. Zjeździe Okulistów Polskich, który tym razem zagościł w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Zjazd odbył się w centralnym punkcie miasta, w Centrum Konferencyjnym Hotelu Novotel, położonym tuż obok Starego Browaru i w niewielkiej odległości od Starego Rynku.

W roku 2023 głównymi tematami, omawianymi podczas Zjazdu były: Schorzenia Siatkówki, Okulistyka Dziecięca i Strabologia, Neurookulistyka i Elektrofizjologia Kliniczna, Chirurgia Refrakcyjna oraz Chirurgia Zaćmy. Odbyły się także sesje specjalne: Sesja Poświęcona Badaniom Podstawowym i Klinicznym w Okulistyce (PIKO), Sesja Członków Ukraińskiego Towarzystwa Okulistycznego, Sesja Młodych Okulistów, Sesja Klubu 40 oraz Sesje Varia. Prelegenci zaprezentowali ponad 200 prac ustnych i 24 plakatowe – bardzo dziękujemy naszym Wykładowcom za takie aktywne zaangażowanie w program merytoryczny.

Dziękujemy Firmom za wsparcie i życzymy im dalszego rozwoju. Nagrodziliśmy najlepsze prezentacje Młodych Okulistów, plakaty oraz prace doktorskie. Wkrótce pojawią się szczegółowe informacje jak obejrzeć nagrane wykłady w formacie wideo na życzenia (VOD), wszyscy zarejestrowani uczestnicy Zjazdu otrzymają linki z dostępem do platformy z nagraniami, zachęcamy do śledzenia strony.

Zapraszamy w dniach 13-15 czerwca 2024 roku do Lublina na 55. Zjazd Okulistów Polskich!


Prof. dr hab. n. med. Bożena Romanowska-Dixon
Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Prof. dr hab. n. med. Marcin Stopa
Wiceprzewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego