Właśnie ruszyła rejestracja dla gabinetów, które chcę zgłosić udział w akcji bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry. Akcja, jak co roku, odbędzie się na początku marca z okazji Światowego Tygodnia Jaskry. Pobij z nami rekord przebadanych pacjentów. Dołącz do akcji "Polscy okuliści kontra jaskra" i zarejestruj gabinet w słusznej sprawie! Wejdź na stronę: www.tydzienjaskry.pto.com.pl

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy, 

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Okulistycznego zapraszamy Państwa do poparcia akcji "Polscy okuliści kontra jaskra" realizowanej przez PTO i Sekcję Jaskry PTO, przy współudziale Polskiego Związku Niewidomych. Celem akcji "Polscy okuliści kontra jaskra" jest zwiększenie świadomości pacjentów na temat choroby i wzrost wykrywalności choroby we wczesnym stadium.

Zapraszamy do zgłaszania poradni okulistycznych w celu wykonania badania przesiewowego w kierunku jaskry u pacjentów, którzy nie są chorzy na jaskrę i nie odwiedzili okulisty przez ostatni rok. W badaniu przesiewowym prosimy o wypełnienie ankiety, badanie ciśnienia, pachymetrii i dna oka. W ramach akcji "Polscy okuliści kontra jaskra" na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry nie będzie wymagane skierowanie do okulisty.

A Was, Drodzy Pacjenci, z uwagi na duże zainteresowanie akcją prosimy o wcześniejszą telefoniczną rezerwację wizyt. Lista gabinetów będzie sukcesywnie aktualizowana o nowe zgłoszenia. Prosimy o uważne śledzenie strony i adresów przychodni. Wszystkie placówki i terminy zgłoszone do akcji są dostępne w zakładce "Lista gabinetów" na stronie www.tydzienjaskry.pto.com.pl 

Wśród naszych pacjentów istnieje błędne przekonanie, że poważna choroba musi dawać objawy i że dotyczy tylko osób w podeszłym wieku. A przecież my - lekarze - doskonale wiemy, że jaskra w większości przypadków nie daje wyraźnych symptomów. Gdy objawy zauważy sam pacjent, jest już za późno, by cofnąć zmiany. Drodzy Pacjenci, pamiętajmy o tym, by badać się regularnie, niezależnie od wieku, co 6-12 miesięcy, szczególnie gdy w rodzinie występuje jaskra. 

A was, drogie Koleżanki i drodzy Koledzy, zapraszamy do udziału w akcji "Polscy okuliści kontra jaskra". Wasze zaangażowanie to szansa dla pacjentów na uratowanie wzroku.

W imieniu Zarządu     

Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

Prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek

Przewodnicząca Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

dr hab. n. med. Anna Kamińska

Przejdź do strony Światowego Tygodnia Jaskry i zgłoś gabinet >>>

FAQ - dla lekarza

1. Jak przystąpić do akcji?

Wejdź na stronę www.tydzienjaskry.pto.com.pl i zgłoś gabinet w trzech krokach. Wypełnij wszystkie pola formularza i zarejestruj placówkę. Odbierz maila, który wysłaliśmy na adres podany podczas rejestracji i wydrukuj potwierdzenie. Odeślij skan dokumentu opatrzony pieczątką gabinetu na adres e-mail: tydzienjaskry@pto.com.pl. Twoje zgłoszenie pojawi się na liście gabinetów.

2. Jak odebrać materiały drukowane tzw. pakiety startowe?

Specjalny pakiet startowy wyślemy do Ciebie na adres podany w formularzu. Materiały możesz też samodzielnie pobrać ze strony www.tydzienjaskry.pto.com.pl

3. Dlaczego należy podać godziny przyjęć w formularzu?

Uzupełnienie godzin przyjęć zminimalizuje ryzyko odesłania pacjentów bez badania. Pacjenci będą mogli zapisać się na wizytę telefonicznie na wskazany przez placówkę dzień i godzinę. 

4. Czy lekarz po wykryciu jaskry może przepisać krople?

Tak.

5. Co zrobić z wypełnioną ankietą?

Wypełnione ankiety prosimy przesłać pocztą na adres Sekretariatu Zarządu PTO:

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego CMKP Klinika Okulistyki

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

ul. Czerniakowska 231

00-416 Warszawa

lub w formie elektronicznej (skan dokumentu) na adres e-mail: pto@pto.com.pl

6. Do kiedy są przyjmowane zgłoszenia gabinetów?

Rejestracja gabinetów trwa do 28 lutego 2018 r.

7. W jakich dniach mogę zgłosić gabinet?

Akcja bezpłatnych badań trwa od 11 do 17 marca 2018 r. Gabinet można zgłosić w wybranych przez siebie dniach i godzinach, deklarując terminy przyjęć w formularzu: www.tydzienjaskry.pto.com.pl/rejestracja


FAQ - dla pacjenta

1. Jak zgłosić się na wizytę?

Sprawdź, czy w Twojej okolicy znajduje się gabinet, do którego możesz zapisać się na bezpłatne badania w kierunku jaskry. Skorzystaj z mapki i wybierz województwo lub znajdź gabinet za pomocą wyszukiwarki (wpisz najbliższą miejscowość). Dane kontaktowe gabinetów zgłoszonych do akcji wyświetlą się na liście. Zgłoszeń na wizytę prosimy dokonywać telefonicznie. 

2. Gdzie znajdę listę gabinetów?

Lista gabinetów jest dostępna na stronie www.tydzienjaskry.pto.com.pl. Lista będzie sukcesywnie aktualizowana o nowe zgłoszenia. Prosimy o uważne śledzenie strony i adresów przychodni.

3. Ile kosztuje wizyta?

Badania są bezpłatne dla pacjentów, którzy zarejestrowali się na wizytę telefonicznie w terminach wskazanych przez gabinet. Na wizytę nie będzie wymagane skierowanie do okulisty.

4. Kiedy przyjmują gabinety?

Akcja bezpłatnych badań jest prowadzona w dniach 11-17 marca 2018 r. Dokładne terminy wizyt są indywidualnie ustalane przez każdą placówkę. Aby sprawdzić godziny przyjęć, znajdź gabinet w Twojej okolicy i  zobacz, w jakich godzinach przyjmuje. Następnie zarezerwuj wizytę telefonicznie.