Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry zapraszamy do gry edukacyjnej na temat jaskry. Poczuj się jak uczestnik prawdziwego teleturnieju!


Instrukcja gry

W trakcie gry wyświetlimy losowo pytania z 3 poziomów trudności. Zaznacz w jak najkrótszym czasie jak najwięcej poprawnych odpowiedzi. Pamiętaj, że spośród czterech dostępnych tylko 1 odpowiedź jest prawidłowa.

W sumie przed Tobą 15 pytań z puli 24. By nie było zbyt łatwo, otrzymasz 5 pytań łatwych, 5 pytań średnich i 5 pytań trudnych. By nie było zbyt trudno, w czasie całej rozgrywki możesz skorzystać z podpowiedzi w formie kół ratunkowych: zamiana pytania, pół na pół, porada eksperta i cytat z literatury. Każdą podpowiedź możesz wykorzystać tylko raz.

Za prawidłowe odpowiedzi przyznamy punkty, których liczba zależy od czasu, w jakim udzielisz odpowiedzi oraz od stopnia trudności pytania. Błędne odpowiedzi nie są punktowane, ale quiz trwa nadal i możesz przejść do kolejnego pytania.

Możesz powtórzyć grę dowolną liczbę razy, by poprawić wynik. Pamiętaj, że wyniki wciąż się zmieniają, dlatego sprawdzaj regularnie, na której pozycji TOP 10 jesteś.

Przed przystąpieniem do gry zapoznaj się z regulaminem.

Aby przystąpić do gry, kliknij przycisk "Rozpocznij", dostępny poniżej.